Tricolorii din campionatul Spaniei, în criză profundă

Costel Pantilimon

Andone, Pantilimon şi Toşca au avut parte de meciuri de coşmar la echipele de club de care aparţin, Deportivo şi Betis.

Internaţionalii români veniţi din campionatul Spaniei nu trec prin cea mai fericită perioadă. La Deportivo La Coruna, atacantul Florin Andone şi-a pierdut locul de titular, iar în eşecul cu Atletico Madrid (0-1) de sâmbătă n-a evoluat decât în ultimul sfert de oră, fără nici o realizare demnă de menţionat.

În schimb, portarul Costel Pantilimon a fost învinuit pentru golul primit de echipa sa în minutele de prelungire, dintr-o lovitură liberă parabilă, aşa cum a remarcat la unison presa iberică.

Cu o seară înainte, în meciul Betis – Getafe (2-2), fundaşul Alin Toşca a jucat din primul minut, dar a fost unul dintre cei mai slabi jucători ai gazdelor. De altfel, Toşca n-a prins în teren finalul întâlnirii, fiind înlocuit după o oră de joc.