Alte sporturi

Citește cele mai noi știri din alte sporturi. Află care sunt cele mai recente știri din toate competițiile sportive. Vezi clasamente, competiții europene sau mondiale, antrenori, sportivi, echipe, transferuri la baschet, handbal, volei, rugby, auto moto, Formula 1, ciclcism, gimnastică, snooker, patinaj, caiac-canoe, box, haltere și alte sporturi. Doar cele mai noi știri din sport, informații, interviuri, reportaje.

Prima fază a Campionatului European masculin de handbal a mai produs o mare surpriză. În sensul că victoria (24-18
Cu o etapă înaintea finalului ediției 2020 a raliului-raid Dakar, sătmăreanul Emanuel Gyenes ocupă locul 29 în
Echipa de polo a României a pierdut dramatic, cu 8-9 (2-2, 2-3, 4-1, 0-3), meciul cu Olanda. Șansele ca naționala
Bogdan Burcea (47 de ani) a fost propus la echipa feminină de handbal a României de către Comisia Tehnică.
În cadrul unei conferințe de presă, Ministerul Tineretului și Sportului (MTS) a anunțat repartiția bugetului din
Handbaliștii români au câștigat turneul din Italia, însă mai au de trecut două tururi de baraj pentru a ajunge la
Desfășurată între Riad şi Wadi ad-Dawasir, în Arabia Saudită, etapa cu numărul 7 din Raliul-raid Dakar 2020 a fost
Succes important obținut de Ana-Maria Popescu în Cupa Mondială de scrimă de la Havana. Românca a cucerit argintul
Un nou scandal de dopaj umbrește sportul din România. Medaliați cu argint, respectiv bronz la Jocurile Olimpice
Aflat la a 10-a participarea în raliul-raid Dakar, Emanuel Gyenes (KTM) a ocupat locul 41 pe proba specială în
Criticat vehement de oameni de handbal în timpul Campionatului Mondial din Japonia, suedezul Tomas Ryde a rămas
Programată între Jeddah și Al Wajh (Arabia Saudită), pe o distanță totală de 752 de km, prima etapă a ediției 2020
Federaţia Internaţională de Handbal a anunțat că RPD Correană va fi înlocuită de
Grație finalei din Cuba, Ana Maria Popescu a urcat pe locul 1 în clasamentul FIE la spadă
Stelista Ana-Maria Popescu Brânză a ocupat locul 2 în concursul individual din cadrul
Victima unei căzături ce s-a produs în cursul etapei cu numărul 7 din raliul-raid Dakar,
La presiunea tehnicienilor din Liga Florilor la handbal, Tomas Ryde a fost demis din
Există și români care se întorc din diaspora! După 10 ani petrecuți în Italia, Răzvan
Vârsta este doar o cifră şi în buletinul Nadiei Comăneci. Fosta campioană, care a