Alte sporturi

Citește cele mai noi știri din alte sporturi. Află care sunt cele mai recente știri din toate competițiile sportive. Vezi clasamente, competiții europene sau mondiale, antrenori, sportivi, echipe, transferuri la baschet, handbal, volei, rugby, auto moto, Formula 1, ciclcism, gimnastică, snooker, patinaj, caiac-canoe, box, haltere și alte sporturi. Doar cele mai noi știri din sport, informații, interviuri, reportaje.

Niciodată în istoria gimnasticii feminine nu a mai existat o sportivă care să domine acest sport așa cum o face
Echipa masculină de handbal Dinamo București a obținut o victorie imensă (30-20) pe terenul lui Cehovski Medvedi,
Frații Beauden, Jordie și Scott Barrett joacă pentru Noua Zeelandă la Cupa Mondială de rugby din Japonia. Este
Kenyanul Eliud Kipchoge (34 de ani) a reuşit, ieri, o performanţă neatinsă de nimeni înaintea lui
Fără Cristina Neagu și Nora Mork, echipa feminină de handbal CSM București a terminat la egalitate (23-23), acasă
Prima femeie din Romania care a participat la Jocurile Olimpice în proba de talere vrea să faca performanță și în
În acest weekend, Liga Campionilor la handbal le aduce față în față pe CSMB și Rostov-Don, respectiv pe Medvedi și
Alina Rotaru a reușit cea mai bună clasare românească în proba de săritură în lungime la Campionatele Mondiale din
Denisa Dedu a închis poarta ”tigroaicelor” în meciul din Danemarca, primul din cariera ei în Liga Campionilor. La
Fanii adevărați ar da orice să aibă măcar o amintire de la idolul lor. Dacă unii fac coadă pentru un autograf după
Marian Drăgulescu s-a calificat la a cincea ediție a Jocurilor Olimpice. Click! vă prezintă ce s-a schimbat în
Vicecampioana României la handball a câștigat cu 24-22 în Danemarca, pe terenul din Esbjerg. Cu Adrian Vasile
Curtea de Apel București a stabilit recent că se suspendă lucrările de realizare a căii
Marian Drăgulescu a ocupat locul 4 în finala de sărituri de la Campionatul Mondial de
Ancuța Stoenescu, cea mai titrată baschetbalistă a României, are șanse mari să ajungă la
Simone Biles a cucerit titlul mondial cu echipa SUA, bifând a 21-a medalie la CM. Cum va
În acest weekend, Taifunul Hagibis ar putea lovi Japonia, afectând două competiţii
Peste 100 de bicicliști au luat startul, la sfârșitul săptămânii trecute, la „Drumul
Campionatul Mondial de gimnastică de la Stuttgart va reprezenta de acum înainte un reper