Copiii din două instituții de învățământ bucureştene, Scoala Generală nr. 117 şi Şcoala Alexandru Costescu, au
A doua ediție a Superbet Castorii Suceava Streetball a fost puternic afectată de condițiile meteo, dar spectacolul
Legitimat la Știința Bacău, Nicolae Soare aleargă anual 7.800 km, cam câți sunt între București și New York. El s-
După ce anul trecut s-a retras în cadrul Galei Campioanelor, în Sala Traian, din Râmnicu-Vâlcea, Ramona Farcău a
Peste 500 de jucători au luat parte în week-end la un adevărat festival al sportului urban disputat în două orașe
Dublu câştigător al Ligii Campionilor cu Barcelona, antrenorul catalan Xavier Pascual Fuerte semnase, în iunie
Gimnaziada feminină de handbal a atras la Complexul Olimpic ”Sydney 2000” de la Izvorani multe nume importante ale
Organizată în Sala Radiodifuziunii Franceze, tragerea la sorți a grupelor turneului final al Campionatului
Surprize pentru copii și în acest an, la DHL Carpathian Marathon! Înscrierea în competiția din 16 iunie este
Obținută pe teren, prin clasarea pe locul 2 în ediția 2017/2018 a Rugby Europe Championship, calificarea ”
Naţionala masculină de handbal se poate întoarce la un Campionat Mondial după opt ani de pauză. Tricolorii pornesc
Salonic atrage ca un magnet antrenorii români. După ce Răzvan Lucescu a fost eroul principal al parcursului
Federaţia Română de Snooker, Asociaţia Europeană de Biliard şi Snooker și Innovation
Ana Maria Popescu Brânză participă la Europenele de la Novi Sad, prima sa competiție
Antrenorul spaniol Xavi Pascual a demisionat, miercuri, de la conducerea tehnică a
Naţionala masculină de handbal a pierdut la opt goluri (24-32) meciul tur cu Macedonia
CSM Bucureşti a obţinut serviciile rugbistului Florin Vlaicu, acesta revenind la gruparea
Federaţia Română de Rugby s-a luptat în ultima perioadă în instanţe pentru salvarea
Din 1990 încoace doar trei echipe de club din țara noastră au disputat o finală de Liga