Sport

Citește cele mai noi știri sportive. În această rubrică vei găsi știri sportive din România și din străinătate, live text-uri de la meciuri de fotbal și tenis și ultimele rezultate ale evenimentelor sportive curente. Vezi și știrile din fotbal, tenis, baschet, handbal, volei, rugby, gimnastică etc. Urmărește live cele mai importante competiții: Champions League, Europa League, Liga 1, La Liga, Olimpiadele și Campionatele Mondiale și Europene. Rezultate, clasamente, program, interviuri din fiecare sport.

Sport sectiune 1

Marian Drăgulescu a ocupat locul 4 în finala de sărituri de la Campionatul Mondial de gimnastică
Kenyanul Eliud Kipchoge (34 de ani) a reuşit, ieri, o performanţă neatinsă de nimeni

Sport sectiune 2

Naționala Under 21 e obligată să învingă luni, la Voluntari, reprezentativa similară a Irlandei de
Echipa masculină de handbal Dinamo București a obținut o victorie imensă (30-20) pe

Sport sectiune 3

În afara postului de portar, naționala României dă semne de suferință în toate compartimentele.
Echipa de fotbal a României s-a impus cu 3-0, în această seară, la Torshavn, iar marți

Sport sectiune 4

Frații Beauden, Jordie și Scott Barrett joacă pentru Noua Zeelandă la Cupa Mondială de rugby din Japonia. Este pentru a treia oară în istoria competiției când, la aceeași ediție, într-o echipă evoluează câte trei frați.