Ruşii ne-au furat ca-n codru. Iată dovada!

Faza golului marcat de ruşi în ultimul minut

România a pierdut (0-1) amicalul disputat miercuri seară contra Rusiei, la Groznîi. Gazdele au marcat golul victoriei în ultimul minut de prelungire, dintr-o poziţie neregulamentară.

Marea revoluţie a tinerilor cu care Christoph Daum ne ameninţase pentru meciul din Cecenia a fost de fapt un mare fâs. Neamţul a jucat fricos, cu cea mai bună echipă pe care a putut-o alinia, iar pe Ţîru şi pe Nedelcu i-a debutat în prelungiri, când credea meciul încheiat.

N-a fost aşa pentru că apărarea noastră ridicolă a greşit la ultima fază, iar Ozdoev a înscris dintr-un ofsaid vizibil de pe lună, doar de bielorusul Aleksey Kulbakov şi brigada lui, nu. Tuşierul e de obicei de vină la astfel de faze, dar la cât de evidentă a fost şi centralul Kulbakov putea să intervină, dacă voia.