Rezultate Liga Campionilor! Cristiano Ronaldo, noi recorduri!

Ronaldo, Icardi şi Salah au marcat câte patru goluri în porţile lui Girona, Sampdoria şi WatfordFoto Click!

Real Madrid, deţinătoarea trofeului Ligii Campionilor, a început acum faza grupelor cu o victorie, 3-0 cu Apoel Nicosia, meci în care Cristiano Ronaldo a marcat de două ori.

Cristiano Ronaldo a devenit jucătorul cu cele mai multe "duble" în Liga Campionilor, el marcând de două ori într-un meci pentru a 30-a oară în carieră. El a deschis scorul în minutul 12 al jocului cu APOEL Nicosia şi apoi a înscris şi din penalty, scorul final fiind stabilit de Sergio Ramos.

Ronaldo a ajuns la 12 goluri reuşite din penalty în Ligă şi l-a depăşit pe rivalul Messi, care marţi seară, în faţa lui Juventus, a realizat o "dublă".

CR7 a mai atins o bornă icredibilă: a reuşit ca în ultimele şase sezoane ale Champions League să puncteze la debut, având opt goluri.

Alte rezultate din Liga Campionilor:

Grupa E

Liverpool – FC Sevilla 2-2

Au marcat: Firmino ’21, Salah ’37 / Ben Yedder ‘5, Correa ‘72

În minutul 42, Firmino a ratat un penalti. În minutul 90+4, de la Liverpool a fost eliminat Gomez.

Maribor – Spartak Moscova 1-1

Au marcat: Bohar ’85 / Samedov ‘60