Executat de "cormorani"! Pantilimon a luat 4 goluri într-o oră

Pantilimon a avut un meci de coşmar cu Liverpool

Portarul român Costel Pantilimon a bifat duminică primele sale minute în această ediţie a campionatului Angliei, însă echipa sa, Watford, a fost spulberată (1-6) pe terenul lui Liverpool.

Ca de obicei, "Panti" a început meciul pe banca de rezerve, dar a fost nevoit să intre în joc în minutul 33, după accidentarea titularului Heurelho Gomes, într-un moment în care scorul era 2-0 pentru Liverpool.

Până la final, "cormoranii" au mai marcat de patru ori în poarta lui Pantilimon, care nu poate fi învinovăţit în mod direct pentru nici unul dintre golurile încasate.

Începând de astăzi, Costel Pantilimon se va prezenta la antrenamentele naţionalei României în vederea meciului cu Polonia, programat vineri pe Arena Naţională în preliminariile CM 2018.