Sorana Cîrstea, una dintre cele mai frumoase jucătoare de tenis din circuitul mondial se pregăteşte de o perioadă de timp la Bucureşti.

Cunoscută drept o mare amatoare de shopping, şi mereu în pas cu moda, ea face furori de fiecare dată când apare în public. Aşa s-a întâmplat şi zilele trecute, când Sorana a fost surprinsă de fotoreporterii Click! pe o stradă din centrul Bucureştiului, în apropierea Radiodifuziunii române.

Însoţită de o prietenă, Sorana Cîrstea s-a plimbat prin centrul Bucureştiului

simeon stalpnicul png

În ceea ce priveşte latura sportivă a activităţii sale, Sorana se pregăteşte intens pentru sezonul de zgură, care va culmina, în luna mai, cu turneul de la Roland Garros. Acolo unde în 2009 a jucat chiar în sferturile de finală, când a fost eliminată de Samantha Stosur.

Acum, Sorana se află pe locul 48 în clasamentul mondial de simplu şi speră ca după turneul parizian să se afle în primele 50 de jucătoare ale lumii pentru a putea participa la Jocurile Olimpice de la Londra.

Cariera Soranei în cifre

48 este locul ocupat în clasamentul mondial feminin de tenis de Sorana Cîrstea23 veste locul cel mai bun în carieră, la 17 august 200910 meciuri a câştigat în 2011, dintr-un total de 18 partide396 e meciuri a disputat în întreaga carieră profesionistă248 partide a câştigat în circuitul WTA