Programul complet al transmisiunilor TV de la Jocurile Olimpice - Londra 2012

Citeste tot despre: 

Click.ro îţi oferă programul complet al transmisiunilor tv de la Jocurile Olimpice de la Londra, care vor începe vineri.

Joi, 26 iulie

14.00 Fotbal, Honduras - Maroc, Dolce Sport 1
16.30 Fotbal, Mexic - Coreea de Sud, Dolce Sport 1
16.45 Fotbal, Spania - Japonia, TVR 2
19.00 Fotbal, Uruguay - Emiratele Arabe Unite, TVR 2, TVR HD
21.45 Fotbal, Brazilia - Egipt, TVR HD
22.00 Fotbal, Marea Britanie - Senegal, Dolce Sport 1

Vineri, 27 iulie

23.00 Ceremonia de deschidere, TVR 1, TVR HD, Dolce Sport


Sâmbătă, 28 iulie

08.00 Ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice, reluare TVR 1, TVR HD
11.00 Volei pe plajă, Dolce Sport
11.30 Canotaj, serii de calificare, TVR 1, TVR HD
11.30 Judo, calificări, TVR 1, TVR HD
11.30 Handbal/ Gimnastică/Box, TVR 2
12.00 Nataţie, serii, TVR 1, TVR HD
13.15 Handbal F, Spania - Coreea de Sud, Dolce Sport
13.30 Volei F, China - Serbia, Dolce Sport
14.00 Tenis, TVR 2, TVR HD
16.00 Judo, finale, TVR 1, TVR HD
17.30 Gimnastică M, calificări, TVR 1, TVR HD
18.15 Handbal F, Danemarca - Suedia, Dolce Sport
18.45 Baschet F, TVR 2
18.45 Baschet F, SUA - Croaţia, Dolce Sport
18.45 Volei F, Italia - R. Dominicană, Dolce Sport
21.00 Tenis de masă/Nataţie/Box/Scrimă TVR 2, TVR HD
22.00 Gimnastică M, calificări, TVR 1, TVR HD
00.00 Volei F, Brazilia - Turcia, Dolce Sport

Duminică, 29 iulie

11.00 Volei pe plajă, DolceSport 2
11.30 Handbal M, Islanda - Argentina, DolceSport 1
11.30 Canotaj, serii de calificare, TVR 1, TVR HD
11.30 Gimnastică F, serii, TVR 1, TVR HD
11.30 Judo, preliminarii şi sferturi de finală, TVR 1, TVR HD
12.00 Polo M, Grecia - Croaţia, DolceSport 2
12.00 Nataţie, TVR 2
12.30 Scrimă, sabie masculin, TVR 1, TVR HD
13.00 Volei pe plajă, DolceSport 1
13.30 Volei M, Rusia - Germania, DolceSport 2
14.00 Tenis, TVR 1
15.30 Box, TVR 2
16.00 Judo, finale, TVR 1, TVR HD
16.30 Baschet M, SUA - Franţa, DolceSport 1
17.00 Fotbal, Brazilia - Belarus, TVR 3, TVR HD, DolceSport 2
18.45 Volei M, SUA - Serbia, DolceSport 1
19.00 Fotbal, Uruguay - Senegal, TVR 3, TVR HD
20.00 Tenis de masă, TVR 2
20.00 Scrimă, finale, TVR 1, TVR HD
20.30 Polo M, România - Marea Britania, TVR 2, DolceSport 2
21.30 Nataţie, TVR 2
21:45 Fotbal, Marea Britanie - Emiratele Arabe Unite, TVR 3
22.00 Gimnastică F, TVR 1, TVR HD
22.00 Volei M, Italia - Polonia, DolceSport 2
00.00 Polo M, Muntenegru, SUA, înregistrare Dolcesport 2
00.15 Baschet, TVR 2, TVR HD

Luni, 30 iulie


11.00 Volei pe plajă, DolceSport 2
11.30 Canotaj, TVR 1, TVR HD
11.30 Volei F, China - Turcia, DolceSport 1
12.00 Fotbal, Senegal - Uruguay, înregistrare DolceSport 2
12.00 Nataţie, TVR 1, TVR HD
12.00 Haltere, TVR 2
13.15 Baschet F, Cehia - Turcia, DolceSport 1
13.15 Handbal F, TVR 2
14.00 Tenis, TVR 2
14.30 Handbal M, Spania - Serbia, înregistrare DolceSport 2
16.30 Volei pe plajă, DolceSport 2
16.30 Baschet F, Franţa - Australia, DolceSport 1
17.30 Polo F, Italia - Australia, DolceSport 2
18.16 Handbal F, Franţa - Spania, DolceSport 1
18.30 Gimanstică, TVR 2, TVR HD
18.45 Volei F, SUA - Brazilia, DolceSport 2
20.00 Scrimă, TVR 1, TVR HD
21.00 Haltere, TVR 2
20.30 Handbal M, Ungaria - Danemarca, înregistrare DolceSport 2
21.30 Nataţie, TVR 1, TVR HD
22.00 Volei F, Italia - Japonia, DolceSport 1
23.15 Hanbal F, Suedia - Norvegia, DolceSport 2

Marţi, 31 iulie

11.00 Volei pe plajă, DolceSport 2
11.30 Canotaj, TVR 1, TVR HD
12.00 Nataţie, TVR 1, TVR HD
12.00 Haltere, TVR 2
12.00 Polo M, Ungaria - Mutenegru, DolceSport 2
13.15 Baschet M, Australia - Spania, DolceSport 1
13.30 Volei M, Polonia - Ungaria, DolceSport 2
14.00 Tenis, TVR 2, TVR HD
16.45 Volei M, Italia - Argentina, DolceSport 2
17.00 Sărituri în apă, DolceSport 1
18.15 Handbal M, Serbia - Croaţia, DolceSport 1
18.30 Gimnastică F, TVR 1, TVR HD
18.45 Baschet M, Marea Britanie - Brazilia, DolceSport 2
21.00 Haltere, TVR 2, TVR HD
21.30 Nataţie, TVR 1, TVR 2, TVR HD
21.40 Polo M, România - SUA, Dolcesport 1
22.00 Baschet M, Franţa - Argentina, Dolcesport 2
00.00 Volei M, Brazilia - Rusia, Dolcesport 1
00.15 Baschet M, SUA - Tunisia, TVR HD

Miercuri, 1 august

11.00 Volei pe plajă, DolceSport 2
11.30 Handbal F, Norvegia - Coreea, DolceSport 1
11.30 Canotaj, TVR 1, TVR HD
12.00 Nataţie, TVR 1, TVR HD
12.00 Haltere, TVR 2, TVR HD
13.00 Handbal M, Danemarca - Spania, înregistrare Dolce Sport 1
13.15 Handbal F, TVR 2
14.00 Tenis, TVR 3
14.30 Fotbal, Marea Britanie - Brazilia, înregistrare DolceSport 2
16.30 Fotbal, Brazilia - Noua Zeelandă, DolceSport 2
16.30 Tenis de masă, TVR 2
16.30 Handbal F, Suedia - Franţa, TVR HD
17.30 Haltere, TVR 2
18.30 Gimnastică M, individual compus, TVR HD
19.00 Fotbal, Spania - Maroc, TVR 2, TVR HD
19.00 Fotbal, Mexic - Suedia, DolceSport 2
19.00 Sărituri în apă, înregistrat DolceSport 1
20.00 Volei F, Serbia - Turcia, înregistrat DolceSport 1
21.30 Nataţie, TVR 1, TVR HD
21.30 Handbal F, Spania - Danemarca, DolceSport 1
21.45 Fotbal, Marea Britanie - Uruguay, TVR 2, DolceSport 2
00.15 Baschet F, SUA - Turcia, DolceSport 1
00.15 Baschet M, TVR HD

Joi, 2 august


11.00 Baschet M, Franţa - Lituania, DolceSport 1
11.30 Volei M, Serbia - Germania, DolceSport 2
11.30 Canotaj, TVR 1, TVR HD
12.00 Nataţia, TVR 1, TVR HD
13.00 Handbal M, Danemarca - Spania, înregistrare DolceSport 1
13.00 Volei pe plajă, DolceSport 2
13.15 Handbal M, Franţa - Tunisia, TVR 2, DolceSport 1
14.00 Tenis, TVR 2, TVR HD
14.10 Polo M, Serbia - Muntenegru, TVR 2, DolceSport 2
15.00 Baschet F, Australia - Brazilia, înregistrare DolceSport 1
16.00 Judo, TVR HD
16.10 Polo M, Muntenegru - Serbia, DolceSport 2
17.30 Polo M, România - Ungaria, TVR 2, DolceSport 1
18.30 Gimnastică F, TVR 1, TVR HD
18.45 Volei M, Polonia - Argentina, DolceSport 2
20.00 Baschet F, Croaţia - Cehia, DolceSport 1
21.30 Handbal M, Serbia - Danemarca, DolceSport 2
21.30 Nataţie, TVR 1, TVR HD
22.00 Volei M, Brazilia - SUA, DolceSport 1
22.30 Box, TVR 2
23.15 Handbal M, Suedia - Islanda, TVR 2, DolceSport 2
0.15 Baschet M, SUA - Nigeria, DolceSport 1

Vineri, 3 august

11.00 Volei pe plajă, DolceSport 2
11.30 Canotaj, TVR 1, TVR HD
11.30 Baschet F, Rusia - Australia, DolceSport 2
12.00 Atletism, TVR 1, TVR HD
12.00 Nataţie, TVR 2
13.15 Handbal F, Coreea - Franţa, TVR 2, DolceSport 1
13.15 Baschet F, Rusia - Australia, DolceSport 2
14.00 Tenis, TVR 3
15.00 Volei pe plajă, DolceSport 2
16.30 Sărituri în apă, DolceSport 2
17.00 Polo M, Italia - Croaţia, înregistrare DolceSport 1
20.00 Handbal M, Croaţia - Ungaria, înregistrare DolceSport 2
20.00 Scrimă, TVR 1, TVR HD
21.00 Haltere, TVR 2
21.30 Nataţie, TVR 2
21.30 Handbal F, Spania - Suedia, DolceSport 2
22.00 Volei F, SUA - Serbia, DolceSport 1
22.30 Box, TVR 2
23.15 Handbal F, Danemarca - Norvegia, TVR 2, DolceSport 2
0.15 Baschet F, SUA - Cehia, DolceSport 1

Sâmbătă, 4 august

11.00 Volei pe plajă, DolceSport 2
11.30 Canotaj, TVR 1, TVR HD
12.00 Polo M, România - Muntenegru, TVR 2, DolceSport 1
12.00 Atletism, TVR 1, TVR HD
13.15 Baschet M, Spania - Rusia, DolceSport 2
14.00 Fotbal M, sfert de finală 1, TVR 3, DolceSport 1
15.30 Badminton, TVR 2
16.30 Fotbal, sfert de finală 2, TVR 3, DolceSport 2
16.30 Baschet M, SUA - Lituania, DolceSport 1
18.15 Handbal M, Croaţia - Danemarca, TVR 2, TVR HD, DolceSport 1
18.45 Volei M, Rusia - SUA, DolceSport 2
19.00 Fotbal M, sfert de finală 3, TVR 3
20.00 Scrimă, TVR 1, TVR HD
20.00 Ciclism, înregistrare DolceSport 1
20.45 Sărituri în apă, înregistrare DolceSport 2
21.30 Nataţie, TVR 2
21.30 Fotbal M, sfert de finală 4, TVR 3, DolceSport 2
21.40 Polo M, Serbia - SUA, DolceSport 2
0.00 Volei M, Brazilia - Serbia, DolceSport 2
0.15 Baschet M, TVR HD

Duminică, 5 august

11.00 Baschet F, Rusia - Franţa, DolceSport 1
11.30 Handal F, TVR 2
12.00 Ciclism, DolceSport 1
13.00 Maraton F, TVR 1, TVR HD
14.00 Fotbal M, sfert de finală 3, înregistrare DolceSport 2
15.00 Badminton, TVR 2
16.00 Gimnastică, TVR 1, TVR HD
16.30 Handbal F, Muntenegru - Rusia, TVR 2, DolceSport 1
17.30 Volei pe plajă, înregistrare DolceSport 2
18.45 Volei F, Italia - Rusia, DolceSport 1
18.45 Baschet F, China - SUA, DolceSport 2
20.50 Tenis de masă, TVR 2
21.00 Volei pe plajă F, sfert de finală 2, DolceSport 2
21.30 Handbal F, Norvegia - Spania, DolceSport 1
22.00 Volei pe plajă F, sfert de finală 1, înregistrare DolceSport 2
23.00 Sărituri în apă. Înregistrare DolceSport 1
23.15 Handbal F, Danemarca - Franţa, DolceSport 2
0.00 Volei F, Brazilia - Serbia, DolceSport 1
1.00 Volei pe plajă F, sfert de finală 3, înregistrare DolceSport 2

Luni, 6 august

11.30 Canotaj, TVR 1, TVR HD
11.30 Handbal M, Ungaria - Serbia, DolceSport 1
12.00 Atletism, TVR 1, TVR HD
12.00 Tenis de masă, TVR 2
13.30 Volei M, Rusia - Serbia, DolceSport 1
15.30 Box, TVR 2
16.00 Gimnastică, TVR 1
16.10 Polo M, România - Serbia, TVR 2, DolceSport 1
16.45 Volei M, Italia - Bulgaria, DolceSport 2
17.30 Polo M, Ungaria - SUA, DolceSport 1
19.00 Fotbal F, semifinală 1, DolceSport 2
20.00 Volei pe plajă M, sfert de finlă 1, DolceSport 1
21.00 Volei pe plajă M, sfert de finală 2, DolceSport 2
20.50 Atletism, TVR 1, TVR HD
21.30 Handbal M, Spania - Croaţia, TVR 2, DolceSport 1
22.00 Sărituri în apă, înregistrare DolceSport 2
23.15 Handbal M, Franţa - Suedia, TVR 2, DolceSport 2
0.15 Baschet M, SUA - Argentina, TVR 1, TVR HD, DolceSport 1
1.00 Volei pe plajă M, sfert de finală 4, DolceSport 2

Marţi, 7 august

10.00 Fotbal F, semifinală 2, înregistrare DolceSport 2
11.30 Canotaj, TVR 1, TVR HD
12.00 Handbal F, sfert de finală 1, TVR 2, DolceSport 1
12.00 Ciclism, înregistrare DolceSport 2
12.00 Atletism, TVR 1, TVR HD
15.00 Lupte/Handbal, TVR 2
15.00 Volei pe plajă M, sfert de finală 3,înregistrare DolceSport 2
15.30 Handbal F, sfert de finală 2, DolceSport 1
16.00 Baschet F, sfert de finală 1, DolceSport 2
16.00 Gimanstică, TVR 1, TVR HD
17.00 Volei F, sfert de finală 2, DolceSport 1
17.30 Tenis de masă, TVR 3
18.15 Baschet F, sfert de finală 2, DolceSport 2
19.00 Fotbal M, semifinală 1, TVR 1, TVR HD, DolceSport 1
19.45 Lupte, TVR 2
20.50 Atletism, TVR 2
21.00 Volei F, sfert de finală 3, DolceSport 1
21.45 Fotbal M, semifinală 2, TVR 1, TVR HD, DolceSport 2
22.30 Handbal F, sfer de finală 3, TVR 2, TVR HD
22.30 Box, TVR 3
0.15 Baschet F, sfert de finală 4, DolceSport 1
1.00 Volei pe plajă F, semifinala 2, DolceSport 2

Miercuri, 8 august

11.30 Canotaj, TVR 1, TVR HD
12.00 Atletism, TVR 1, TVR HD
12.00 Handbal M, sfert de finală 1, Dolcesport 1, TVR 2
15.30 Box, TVR 2
16.00 Baschet M, TVR 2
16.00 Volei M, sfert de finală 1, DolceSport 2
16.00 Baschet M, sfert de finală 1, DolceSport 1
16.30 Handbal M, sfert de finală 2, TVR 1, TVR HD
18.00 Volei M, sfert de finală 2, DolceSport 1
18.15 Baschet M, TVR 2, TVR HD
20.00 Atletism, TVR 1, TVR HD
20.00 Handbal M, sfert de finală 3, TVR 2, TVR HD, DolceSport 1
20.40 Polo M, sfert de finală 3, DolceSport 2
21.30 Volei M, sfert de finală 3, DolceSport 1
22.00 Baschet M, sfert de finală 3, TVR 2, DolceSport 2
22.30 Box, TVR 3
23.00 Volei pe plajă F, finala, DolceSport 1
23.30 Handbal M, sfert de finală 4, TVR 1, TVR HD, DolceSport 1
0.15 Baschet M, sfert de finală 4, TVR 2

Joi, 9 august

11.00 Atletism, TVR 1, TVR HD
11.30 Canotaj F, TVR 1, TVR HD
12.00 Sărituri în apă, DolceSport 2
15.00 Fotbal F, finala mică, DolceSport 1
17.00 Volei F, semifinala 1, DolceSport 1, TVR 2, TVR HD
19.00 Handbal F, semifinala 1, TVR 2, TVR HD, DolceSport 2
19.00 Baschet F, sefiminala 1, DolceSport 1
20.30 Atletism, TVR 1, TVR HD
21.00 Volei pe plajă M, finala mică, DolceSport 2
21.45 Fotbal F, finala, DolceSport 2
22.30 Handbal F, semifinala 2, TVR 2, TVR HD
23.00 Volei pe plajă M, finala mare, DolceSport 1
23.45 Polo F, finala mare, înregistrare DolceSport 2
0.00 Baschet F, semifinala 2, înregistrare DolceSport 1

Vineri, 10 august

11.00 Sărituri în apă, înregistrare DolceSport 1
11.30 Canotaj, TVR 1, TVR HD
13.00 Handbal F, semifinala 2, înregistrare DolceSport 1
14.30 Polo F, finala mică, înregistrare DolceSport 2
16.00 Volei F, semifinala 2, înregistrare DolceSport 2
16.30 Polo, TVR 1
17.00 Volei F, TVR 2
17.00 Volei M, semifinala 1, TVR 3, Dolcesport 1
17.40 Polo M, semifinala 1, DolceSport 2
19.00 Handbal M, semifinala 1, TVR 2, TVR HD, DolceSport 2
19.00 Baschet M, semifinala 1, TVR 3, DolceSport 1
20.30 Polo, TVR 1, TVR HD
21.30 Atletism TVR 1, TVR HD
21.30 Volei M, semifinala 2, TVR 2, DolceSport 1
21.45 Fotbal M, finala mică, DolceSport 2
21.50 Polo M, semifinala 2, DolceSport 2
22.30 Handbal M, semifinala 2 TVR 2, DolceSport 2
23.00 Baschet M, semifinala 2, TVR 1, TVR HD, DolceSport 1

Sâmbătă, 11 august

11.30 Canotaj, TVR 1, TVR HD
12.00 Sărituri în apă, DolceSport 2
13.30 Volei F, finala mică, TVR 1, TVR HD, DolceSport 1
15.00 Lupte, TVR 2
15.30 Gimnastică ritmică, DolceSport 2
17.00 Fotbal M, finala mare, TVR 1, TVR HD, DolceSport 2
19.00 Handbal F, finala mică, TVR 1, TVR HD, DolceSport 1
19.00 Baschet F, finala mică, TVR 2, DolceSport 2
20.30 Volei F, finala mare, DolceSport 1
20.45 Atletism, TVR 1, TVR HD
22.30 Handbal F, finala mare, TVR 1, TVR HD, DolceSport 2
22.30 Box, TVR 3
23.00 Baschet F, finala mare, TVR 2, TVR HD, DolceSport 1

Duminică, 12 august

11.30 Volei M, finala mică, TVR 1, TVR HD, DolceSport 2
12.00 Sărituri în apă, înregistrare DolceSport 1
12.00 Polo, TVR 2
13.00 Handbal M, finala mică, TVR 1, TVR HD, DolceSport 2
13.00 Baschet M, finala mică, TVR 2, DolceSport 1
15.00 Volei M, finala mare, TVR 1, TVR HD, DolceSport 1
15.30 Box, TVR 3
16.00 Polo, finala mică, TVR 2
17.00 Handbal M, finala mare, TVR 1, TVR HD, DolceSport 2
17.00 Baschet M, finala mare, TVR 2, DolceSport 1
17.50 Polo, finala mare, TVR 3
18.30 Gimnastică ritmică, înregistrare DolceSport 2
19.00 Polo, finala mică, înregistrare DolceSport 1
19.00 Polo, TVR 2, TVR HD
20.30 Polo M, finala amare, înregistrare DolceSport 2
23.00 Festivitatea de închidere, TVR 1, TVR HD, DolceSport 1

Loading...