CSM București, victorie lejeră în Liga Campionilor

CSM Bucuresti s-a impus pe propriul teren in Liga CampionilorFOTO: Sportpictures.eu

CSM București a obținut prima victorie din grupa principală II a Ligii Campionilor la volei feminin.

Campioana României la handbal feminin, CSM Bucureşti, a învins, sâmbătă, echipa slovenă Krim Ljubljana, scor 32-26 (16-11), în al doilea meci din grupa principală II a Ligii Campionilor.

Principala marcatoare de la CSM Bucureşti a fost Radicevic, cu 10 goluri.

Programul în continuare al campioanei României este: Thuringer HC – CSM (10 februarie), CSM – Gyor (23 februarie), Krim – CSM (2 martie), CSM – Thuringer HC (8 martie).

CSM Bucureşti s-a calificat în grupa principală II, după următoarele rezultate în grupa preliminară D: 36-31 şi 34-28 cu FTC Budapesta, 28-30 şi 32-24 cu SG BBM Bietigheim, 29-27 şi 26-31 cu Vipers.

În grupele principale se luptă pentru calificarea în sferturile de finală ale competiţiei, în care vor ajunge primele patru clasate, iar ulterior vor evolua pentru calificarea la Turneul Final Four.