Mihai Morar: «Jos labele de pe Ilie Năstase»

Ultima actualizare:

Cu toate că gestul a fost deplasat, Mihai Morar consideră că Ilie Năstase merită mai mult respect decât primește. Opinia și-a exprimat-o prin intermediul rețelei de socializare Facebook.

"Ne închinăm la lideri și-apoi îi împușcăm. Ne lăudăm cu idolii abia după ce îi recunosc alții. Ne mândrim cu ei când, fugari prin lume, străinii habar n-au unde e țara de pe coperta pașaportului nostru, dar știu cine e Ilie Năstase. Ținem nasul pe sus: «Ilie e român de-al nostru!'» Iar când ne întoarcem în țară, uităm tot, îl mânjim cu prima ocazie.

Dragi ''Ai Mei'', nu-l judecați. De când îl știe Pământul, Ilie a fost Nasty. Cereți-le politicienilor să fie cuminți, nu lui Nasty. Flegmați-i pe primarii șpăgari, nu pe Nasty. Luați-i la rost pe dregătorii corupți, nu pe Nasty. Alergați curvele, nu pe Nasty.Până la noi ordine, Ilie e un brand. Romania, nu. Pentru trei sferturi din Planeta asta, Ilie este România. Iar eu m-am săturat de neterminați care își scuipă țara. Cu tristețe și un strop de speranță, Mihai Morar (născut în Țara lui Ilie)

Pe lângă cele scrise, prezentatorul tv a adăugat și fotografia de mai sus, cu Ilie Năstase în tinerețe. Peste o mie de prieteni virtuali susțin spusele lui Mihai Morar.

Citește și: Ilie Năstase, către un jurnalist: «Bă, tu eşti prost? Vrei să te iau la bătaie?» - VIDEO



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
electricitate  jpg
masini vanzare automobile noi parcare foto shutterstock
40799 city 815655 jpg
concediere istock jpg
Halkidiki Grecia FOTO Shutterstock jpg
palatul postas franta jpg
evaluare nationala, foto shutterstock jpg
natalia kollegova element 2716896 jpg
image
image