Elevii care s-au bătut cu săbii, trimişi după gratii

Ultima actualizare:

Alți cinci tineri sunt liberi, dar sunt urmăriţi penal pentru ultraj şi port ilegal de arme albe.

Elevii de la Colegiului "Dimitrie Leonida" din Capitală au ajuns la Poliţie, ieri, după ce s-au încăierat cu săbii, cuţite şi bastoane telescopice.

Ei sunt urmăriţi penal pentru ultraj contra bunelor moravuri, patru dintre aceştia fiind cercetaţi şi pentru port ilegal de armă albă.

Potrivit România TV, conflictul a izbucnit în jurul orei 8.00, pe o stradă din sectorul 2, între mai mulţi tineri cu vârste cuprinse între 16 şi 20 ani, toţi elevi ai Colegiului Tehnic "Dimitrie Leonida".

În urma altercaţiei, patru elevi au ajuns la Spitalul "Sfântul Pantelimon", pentru îngrijiri medicale.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
cai maltratati la un targ din satu mare foto kola kariola png
Canicula caldura vara FOTO Shutterstock jpg
porumb istock jpg
bucuresti piata unirii foto pixabay jpg
piscina istock jpg
P 20 Sfintii Petru si Pavel WC jpg
WhatsApp Image 2026 06 28 at 13 39 33 jpeg
avion franta reuters1 jpeg
image
image