Dat afară după ce a golit ambulanța de motorină

Ultima actualizare:

    Şoferul a plecat acasă cu 30 de litri de motorină
Şoferul a plecat acasă cu 30 de litri de motorină

Un şofer de 48 ani, care lucra de 20 de ani la Serviciul Judeţean de Ambulanţă Galaţi, a fost concediat vineri (11 noiembrie) pentru furt. O persoană l-a filmat în timp ce scotea combustibil din ambulanţă, iar imaginile au fost postate pe Facebook.

 ”Şoferului i s-a desfăcut contractul de muncă. Îmi pare rău că s-a ajuns la o astfel de situaţie, este o pată pe obrazul nostru. De la început le-am spus angajaţilor că li se vor desface contractele de muncă în două cazuri - pentru furt şi pentru consumarea băuturilor alcoolice la muncă”, a spus şeful Ambulanței, Mihai Polinschi, care a precizat că a verificat situaţia şi a fost confirmat faptul că şoferul scosese 30 de litri de motorină din rezervor.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
GettyImages 2283212062 jpg
bagaj hotel istock jpg
Ministrul Energiei Bogdan Ivan FOTO: captură video Facebook
Smochine FOTO Shutterstock jpg
vacanta la all inclusive jpg
SAn MArino jpg
aer conditionat masina jpeg
image
image