Juan Culio despre adversari: "Sînt invidioşi!"

Ultima actualizare:

Mijlocaşul "vişiniilor" a declarat că actuala configuraţie a clasamentului vorbeşte în favoarea echipei sale. "E normal ca adversarii să se ia de noi. Mereu au fost invidioşi pe succesele noastre. E firesc, poate, să fim atacaţi, fiindcă sîntem pe primul loc. Eu nu cred că am ajuns acolo din noroc sau fiindcă s-au încurcat adversarii noştri. Am jucat bine, nu constant bine, dar oricum mai bine decît contracandidatele la titlu", a concluzionat Culio. Eroul de pe Olimpico crede că punctele obţinute de Rapid împotriva Timişoarei, ar trebui să rămînă în "bugetul" giuleştenilor. "Fotbalul trebuie jucat numai pe teren şi nu la masa verde. Punctele ar trebui să fie ale Rapidului, dar se pare că lucrurile stau altfel în România. Nu e corect ca Timişoara să cîştige astfel, nu e corect faţă de celelate echipe, care îşi cîştigă punctele pe teren", a încheiat Culio.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Caniculă  Foto Freepik (1) jpg
Design fără titlu (9) png
nemesia istock jpg
index webp
amenda istock jpg
litoral romania   foto ovidu oprea jpeg
image png
semnatura jpg
image
image