Pericol de explozie în Capitală. O țeavă de gaze a luat loc

Ultima actualizare:

    Pompierii au intervenit cu mai multe autospecialeFotografii: ISU București-Ilfov
Pompierii au intervenit cu mai multe autospecialeFotografii: ISU București-Ilfov

Incendiu în subteran! O țeavă de gaze a luat luat foc la subsolul unui bloc din Capitală, aflat în reabilitare. Pompierii se luptă cu flăcările.

Incendiul se află la blocul de pe strada George Enescu, nr. 33, din sectorul 1. Potrivit ISU București-Ilfov, la fața locului acționează două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD.

În plus, o echipă de la compania de gaze încearcă să remedieze problema.

Accesul pompierilor este îngreunat de o schelă amplasată în zonă, care este folostă la reabilitarea imobilului.

Până acum au fost evacuate trei persoane de la etajele superioare, iar pompierii caută și în restul apartamentelor.

Deocamdată, nu au fost găsite victime.

Incendiul a fost lichidat, însă, în urma misiunii un pompier a suferit arsuri ușoare la față și a fost transportat la Spitalul Floreasca.


    Focul a izbucnit de la o țeavă de gaze spartă
Focul a izbucnit de la o țeavă de gaze spartă


Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
fereastra gett creta jpeg
salcie plangatoare istock jpg
meniu restaurant jpg
Caniculă  Foto Freepik (1) jpg
Design fără titlu (9) png
nemesia istock jpg
index webp
image
image