Preot mâncat de crocodili după ce a vrut să le arate credincioșilor cum mergea Iisus pe apă

Ultima actualizare:

    Preotul a fost mâncat de viu de trei crocodili
Preotul a fost mâncat de viu de trei crocodili

Scene şocante petrecute în Zimbabwe. Un preot a sfârşit într-un mod groaznic, după ce a încercat să le demonstreze oamenilor cum reuşea Iisus Hristos să meargă pe apă.

După slujbă, Johathan Mthethwa i-a rugat pe credincioşi să meargă cu el la lacul din apropiere. Aici, urma să reproducă momentul biblic în care Iisus păşea pe apă, scrie Daily Mail.

Bărbatul a intrat în apă şi în câteva secunde trei crocodile l-au sfârtecat pe loc. Oamenii au privit îngroziţi întreaga scenă. Ei spun că preotul era foarte credincios şi se pregătise pentru acest moment o săptămână de zile.

“A ţinut post negru şi s-a rugat timp de o săptămână pentru acest moment. Doar sandalele şi lenjeria intimă au mai fost recuperate în urma lui”, a povestit speriat un localnic.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
Politia, foto Shutterstock jpg
hocus phocus egyptian sculpture 6655820 jpg
pitesti png
vremea in bucuresti si romania jpg
image png
image png
luna artemis jpg
image
image