Tudor Turcu şi Ramona Nerra se bat la Eurovision

Ultima actualizare:

    Ramona Nerra -  semifinalistă  ”Vocea României”
Ramona Nerra - semifinalistă ”Vocea României”

Tudor Turcu (35 de ani) își încearcă iar norocul la Eurovision. După ce în 2013 și în 2015 a ratat ocazia de a reprezenta România, artistul care a câștigat concursul ”X-Factor”, în urmă cu cinci ani, s-a înscris din nou la selecția națională.

Ei îi va avea, ca rivali, pe Ramona Nerra (38 de ani), cu o participare la ”Vocea Germaniei” și o alta la “Vocea României” .

simeon stalpnicul png

Dar, și pe Marius Bălan (29 de ani), fost concurent la ”Vocea României”, ediția din 2012, Acesta revine la Eurovision, după o ratare în 2014. El s-a înscris cu o piesă semnată de Laurențiu Matei. Printre soliști o regăsim și pe actrița Tania Popa (44 de ani), care anul trecut a cântat la Eurovision Moldova. Finala națională are loc pe 5 martie, iar cea din Kiev, pe 13 mai.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
banner elodia png
Banner Mariana Moculescu
Vasile Groza, Loredana Groza, foto arhiva, Facebook jpg
Victoria Jones si Tommy Lee, foto Shutterstock jpg
Andreea Raicu, foto Instagram jpg
banner saveta bogdan png
banner rochii jpg
image png
image
actualitate.net
image
actualitate.net