Simona Halep - Heather Watson 6-3 , 6-4! Românca e în sferturi la Miami!

Simona Halep la Miami

Simona Halep a învins-o pe Heather Watson în două seturi, 6-3, 6-4 și a ajuns în sferturi la Miami, turneu acolo unde anul trecut s-a oprit în semifinale.

UPDATE: Game, set și meci Halep! Simona se impune 6-3, 6-4 și ajunge în sferturi la Miami.

UPDATE: Watson rămâne în joc. Reușește să-și câștige serviciul, 5-4. Simona va servi pentru meci

UPDATE: Simona este la un game de sferturi. Conduce 5-3

UPDATE: 4-3 Halep! Românca reușește din nou să facă un break și îl cheamă imediat pe teren pe antrenorul ei. Darren Cahill i-a spus că este mulțumit de jocul ei, a sfătuit-o să meargă mai departe cu punctele agresive pe primul serviciul. și Watson și-a chemat antrenorul, cerându-i să-i ofere soluții despre cum să o stopeze pe Simona

UPDATE: De ce ne-a fost frică, n-am scapat! Watson și-a recuperat serviciul pierdut. Simona a jucat slab game-ul la serviciu. Din nou egalitate, 3-3

UPDATE: În sfârșit se rupe echilibrul în setul 2. Halep reușește un break extrem de important și conduce 3-2

UPDATE: Se merge cap la cap, 2-2

UPDATE: Watson își face serviciul, deși Simona a avut o șansă de break

UPDATE: Simona și-a făcut și ea serviciul. Setul doi începe într-o notă de echilibru

UPDATE: S-a reluat partida. Watson a servit prima și a câștigat game-ul de debut

UPDATE: Începutul setului 2 se amână puțin. Unui spectator i s-a făcut rău din cauza căldurii și i se acordă îngrijiri medicale. Partida se va relua după ce doctorii vor rezolva situația

UPDATE: Halep se impune în primul set, 6-3. Intervenția lui Darren Cahill parcă a trezit-o pe jucătoarea noastră. Din acel moment, Halep a jucat perfect, echilibrat și nu a mai făcut greșeli neforțate.

UPDATE: Simona servește pentru set, după ce a reușit un nou break. Conduce 5-3

UPDATE: Halep conduce 4-3, dar a avut mari emoții la serviciu. Simona a dus jocul la 40-0, dar britanica a făcut trei puncte la rând. Românca a revenit cu două puncte superbe și a preluat conducerea pentru prima dată de la începutul jocului.

UPDATE: 3-3, Simona a făcut break-ul. Acum este vital să-și câștige serviciul.

UPDATE: Simona câștigă lejer următorul game și reduce din diferență, 3-2. La finalul game-ului 5 și-a chemat antrenorul pe teren. Cahill a încurajat-o și i-a dat câteva indicații despre cum să o surprindă pe Watson, spunând-i in special să forțeze pe primul serviciu, chiar dacă riscă să facă duble greșeli.

UPDATE: 3-1 Watson se distanțează la 2 game-uri

UPDATE: Din nou break! Simona își pierde serviciul foarte ușor, britanica a preluat conducerea

UPDATE: 1-1, Halep a făcut breakul, după un game pe serviciul lui Watson care a durat aproape 15 minute

UPDATE: Simona n-a început prea concentrată meciul și și-a pierdut serviciul.

UPDATE: Meciul va începe în câteva minute, Simona va servi prima

Simona Halep, locul 5 WTA şi cap de serie numărul 5, joacă azi, de la ora 18.00, în compania britanicei Heather Watson, locul 69 WTA, în primul meci programat pe terenul 1. Cele două jucătoare s-au întâlnit de două ori până în prezent şi românca s-a impus de fiecare dată, cu scorul 4-6, 6-4, 6-2, în turul I al US Open din 2013 şi cu scorul de 6-2, 6-4 şi în turul al doilea al turneului de la Roland Garos, din 2014.

Simona a ajuns anul trecut în semifinale, fiind eliminată în optimile de finală.