O veste bună şi una proastă pentru fanii Petrolului. Morar, exclus din lot, dar revine Mutu!

Adrian Mutu (Foto: fcpetrolul.ro)

Antrenorul Petrolului, Răzvan Lucescu, l-a detectat şi pedepsit pe principalul vinovat din înfrângerea cu Astra Giurgiu, 1-2, din semifinalele Cupei României.

Vlad Morar a intrat pe teren în minutul 81 şi în doar patru minute a văzut două cartonaşe galbene şi implicit pe cel roşu, lăsându-şi echipa în inferioritate pentru acel final nebun de meci în care s-a încasat golul decisiv. Pentru această gafă, Morar a fost exclus din lot şi anunţat că la vară va fi pus pe lista de transferuri.

Pierderea atacantului pentru acest final de sezon va fi însă compensată cu revenirea lui Adrian Mutu, care de azi s-a antrenat normal alături de restul jucătorilor Petrolului. Acesta nu va putea juca însă duminică în deplasarea de la Săgeata Năvodari, ci abia peste o săptămână, împotriva lui FC Botoşani.