VIDEO / Gigel Bucur ne dă speranţe pentru barajul cu Grecia. Atacantul lui Kuban e dezlănţuit

Gigel Bucur
Gigel Bucur

Victor Piţurcă a primit o lovitură aflând că nu-l va putea folosi pe Mihai Pintilii în meciurile cu Grecia. În schimb, selecţionerul se poate consola cu faptul că atacanţii săi au început să marcheze pe bandă.

Bogdan Stancu a fost decisiv pentru Genclerbirligi în victoria cu Elazigspor, în weekend, în prima ligă din Turcia. Vârful preferat al lui Piţurcă a înscris în minutul 84, aducând victoria formaţiei sale, scor 2-1. Luni seară, Gigel Bucur, un alt atacant chemat cu regularitate de selecţioner la naţională a reuşit şi el să înscrie pentru echipa sa, Kuban Krasnodar. La fel ca Stancu, fostul fotbalist al Sportului a fost omul decisiv în victoria pe care Kuban a obţinut-o, acasă, cu Anji, scor 2-0. Bucur a marcat ambele goluri, în minutele 14 şi 41, ajungând la cota patru în actuala ediţie de campionat.