VIDEO Marica şi Bogdan Stancu au dat goluri de poveste în Cupa Turciei

Ciprian Marica  îşi doreşte să revină  şi în circuitul  echipei naţionale
Ciprian Marica îşi doreşte să revină şi în circuitul echipei naţionale

Marica a avut o reuşită fabuloasă contra celor de la Galatasaray, în timp ce Stancu şi-a continuat forma bună din campionat şi în competiţia KO.

Marica n-a putut împiedica eliminarea celor de la Konyaspor din Cupa Turciei, însă primul său gol din 2015 a fost unul fabulos, înscris în poarta celor de la Galatasaray. Atacantul de 29 de ani n-a apucat să bifeze decât trei prezenţe şi un gol în campionatul Turciei, în acest sezon, fiind nevoit să se opereze la finalul anului trecut. Titularizat în Cupa Turciei contra Galatasaray, internaţionalul român a punctat în minutul 20, transformând o lovitură liberă. Din păcate, această reuşită a venit când Galatasaray avea deja 2-0, iar gazdele s-au impus, fără probleme, scor 4-1.

Într-un alt meci din Cupa Turciei, Genclerbirligi, unde joacă Bogdan Stancu, a trecut acasă de Eskisehirspor, scor 3-0. La calificarea în sferturi a contribuit şi Stancu (16 meciuri şi 7 goluri în campionat în acest sezon), care a punctat pentru 2-0 printr-un lob de efect.