Video Ludogoreţ - Real Madrid! Arbitrul i-a ajutat pe Ronaldo şi compania! Moţi a fost "imperial"!

Cristiano Ronaldo e cel mai bun fotbalist din lume, câştigând recent Balonul de Aur

Bulgarii de la Ludogoreţ Razgrad, cu fundaşul Cosmin Moţi integralist, au fost învinşi acasă, 1-2, de Real Madrid, într-un meci din Liga Campionilor, dar spaniolii au beneficiat de sprijinul "fluieraşului".

Pentru Ludogoreţ a marcat Marcelinho, în minutul 6, coautor fiind Cosmin Moţi. Real Madrid a egalat printr-un penalty transformat de Cristiano Ronaldo în minutul 24 şi acordat după o intervenţie a lui Moţi asupra portughezului. Dar, vedeta spaniolilor a trişat în mod grosolan: a simulat la duelul cu Moţi şi arbitrul scoţian, Craig Thomson, a fost păcălit şi a arătat punctul cu var. Acum a înscris după ce în minutul 11 ratase lovitura de pedeapsă.

Golul victoriei madrilene a fost marcat de Benzema, în minutul 77.