Tamaș și Gebhart au debutat la Steaua!

Gabi Tamaş a pozat cu tricoul Stelei

Steaua a terminat la egalitate, 2-2, meciul amical disputat în această seară în compania celor de la Djurgardens, în cantonamentul din Antalya, Turcia.

Pentru Steaua au marcat  Varela, în minutul 4, și  Hamrun, în minutul 21, în timp ce pentru formația din Suedia au înscris Michael Olunga, în minutul 25, și Daniel Berntsen, în minutul 53.

Fundașul Tamaș și mijlocașul Timo Gebhart au debutat pentru Steaua în partida cu Djurgardens, după ce fuseseră prezentați oficial câteva ore mai devreme. Tamaș a fost titularizat de tehnicianul Laurențiu Reghecampf și a rămas pe teren pe toată durata partidei, în timp ce Gebhart a intrat pe teren în minutul 46, în locul lui Ciprian Marica.

Laurenţiu Reghecampf a folosit următoarea formulă de joc: Cojocaru - Papp, Tamaş, Varela (cpt) (Râpă 58), Toşca (Momcilovici 58) - Pintilii (Muniru 70) - Popa (Bawab 70), Stanciu (Mihalcea 79), Chipciu, Hamroun (Carp 84) - Marica (Gebhart 46)

Steaua mai are programată o partidă amicală cantonamentul din Antalya, cu AS Trencin, sâmbătă, de la ora 14:45.

Echipa campionaă va reveni în țară la 7 februarie, iar campionatul intern se va relua la 13 februarie.

Rezultatele Stelei în amicalele din această iarnă:

Steaua - Young Boys 2-2Steaua - Ujpest 2-0Steaua - Sturm Graz 1-0Steaua - Ludogoreţ 0-3Steaua - Djurgardens 2-2