Steaua a pierdut primul meci sub comanda lui Gâlcă!

Steliştii au pierdut primul amical al cantonamentului din Italia

Steaua a fost învinsă, la Saint Vincent, cu scorul de 2-1 (0-1), de formaţia FC Chiasso, din liga a doua elveţiană, în primul meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Italia, informează pagina de Facebook a grupării "roş-albastre".

Golul steliştilor a fost marcat de Pîrvulescu, în minutul 16, în timp ce pentru elveţiani au înscris Muharemi '60 şi Magnetti '67.

Antrenorul Constantin Gâlcă trimis în teren următorii jucători: Niţă - Râpă, Szukala, Toşca, Latovlevici - Grădinaru, Neagu, Pîrvulescu - Vâlceanu, Iancu, Stanciu. În repriza secundă, pentru Steaua au evoluat următorii jucători: Niţă (Cojocaru '65) - G. Matei, Râpă, Varela, Toşca (Pham-Huy '70) - Târnovan, Răduţ, Tănase - Chipciu (Pîrvulescu '70), Keşeru, Ad. Popa.

Cel de-a doilea meci amical al Stelei va avea loc miercuri, de la ora 20.00, cu formaţia elveţiană FC Lugano.