Steaua a pierdut cu Wisla Cracovia după ce a condus cu 3-1!

Atacantul a văzut cartonaşul roşiu după proteste şi o simulare. Deac, celălalt marcator, a fost şi el eliminatfoto: www.steauafc.com

Steaua a fost învinsă cu 4-3 de Wisla Cracovia, locul 10 în prima ligă poloneză, în ultimul meci amical din cadrul cantonamentului din Turcia.

Golurile steliştilor au fost marcate de Tamaş, în minutul 11 şi Alibec de două ori, în minutele '38 şi 53.

Steaua a condus cu 1-0, a fost egalată, apoi a avut 3-1, în minutul 70. Wisla a întors scorul cu goluri în minutele 72, 89 şi 90+1.

În minutul 34, arbitrul a dictat uşor un penalti în favoarea Stelei. Polonezii au protestat cu vehemenţă faţă de această decizie şi Alibec a pus mingea pe punctul de la 11 m şi a trimis-o în aut de poarta, fără să aştepte ca fotbaliştii să iasă din careu. Arbitrul nu a dictat repetarea loviturii, ci reluarea jocului din colţul careului mic.

Steaua a evoluat cu primul 11: Niţă - Bălaşa, Moke, Tamaş, Momcilovici - Pintilii, Muniru - Jakolis, Alibec, De Amorim - Gnohere.

Gnohere a fost schimbat de antrenorul Laurenţiu Reghecampf în minutul 25, după ce a acuzat o accidentare. În locul lui a intrat Achim.

În minutul 70, Florin Tănase a revenit pe teren după accidentarea suferită în octombrie. El l-a înlocuit pe De Amorim.

Tot după pauză la Steaua au mai intrat Enache, Boldrin şi Lucian Filip.