Ronaldo şi-a făcut selfie cu suporterul care a intrat pe teren. Mourinho, fermecat de Juventus

Portughezul e în continuare venerat pe Old Trafford, iar un fan a reuşit momentul meciului cu JuventusFoto: GettyImages

Manchester United – Juventus Torino a fost derby-ul serii de marţi în Liga Campionilor datorită revenirii lui Cristiano Ronaldo pe stadionul care l-a făcut mare.

Deşi a fost adversarul englezilor în această partidă, lusitanul a fost primit cu dragoste fanatică de suporterii gazdelor, iar el s-a simţit măgulit. Starea de bine s-a materializat în prima repriză când doi fani ai „Diavolilor roşii” au pătruns pe gazon în tentativa de a ajunge să-şi atingă idolul din perioada 2003-2009. Unul a reuşit chiar înainte ca forţele de ordine să pună mâna pe el, dar Ronaldo nu doar că l-a scăpat, dar i-a făcut şi un cadou pentru tot restul vieţii. I-a luat din mână telefonul mobil şi şi-a făcut un selfie cu suporterul imobilizat de stewarzi.

Ronaldo a pus mâna pe telefonul exibiţionistului îmbrăcat în tricoul său cu numărul 7 de pe vremuri şi l-a pus să zâmbească pentru că urmează fotografia

Din păcate, meciul a ieşit bine doar pentru italieni, care au câştigat cu 1-0 datorită golului lui Dybala. Prestaţia sigură a piemontezilor l-a fermecat pe tehnicianul lui United, care s-a declarat îndrăgostit de nivelul trupei lui Allegri şi mai ales de apărarea acesteia. „Juventus ne-a ascuns mingea. Trebuie să recunosc că e la un alt nivel de calitate. Puteam obţine un alt rezultat după modul în care am jucat în repriza secundă. Nu am putut însă din cauza domnilor Bonucci şi Chiellini, care putea să susţină cursuri la Harvard pentru a preda meseria de fundaş central”, a spus Jose Mourinho.