Liga Europa / Petrolul a câştigat. CFR Cluj a terminat la egalitate meciul cu Jagodina

Adi Mutu a marcat patru goluri în meciurile de pregătire din cantonamentul slovenfoto: răzvan păsărică

Joi seară, în turul doi preliminar al Ligii Europa, Petrolul Ploieşti şi CFR Cluj au jucat partidele tur contra lui Flamurtari Vlora (Albania), respectiv Jagodina (Serbia).

UPDATE / CFR Cluj - Jagodina 0-0 (FINAL). Cea mai mare ocazie a ardelenilor i-a aparţinut pe final de meci nigerianului Ogbu, care a lovit bara cu o lovitură de cap. După 0-0 pe teren propriu, CFR Cluj nu mai e favorită la calificare în returul de săptămâna viitoare din Serbia.

UPDATE / CFR Cluj - Jagodina 0-0 (pauză). La Cluj, ardelenii întâmpină mari probleme în faţa sârbilor, care au dominat mare parte din prima repriză.

UPDATE / Petrolul - Flamurtari 2-0 (FINAL). Victorie muncită a ploieştenilor, care au luat o opţiune importantă pentru calificarea în turul trei.

UPDATE / Petrolul - Flamurtari 2-0 (Min. 82)."Lupii" majorează diferenţa după numai cinci minute. În urma unui corner, Toto Tamuz reia în plasă cu capul. Ploieştenii sunt dezlănţuiţi.

UPDATE / Petrolul - Flamurtari 1-0 (Min. 77). Goooool Petrolul!!! Intrat pe teren la începutul reprizei secunde, în locul lui Albin, olandezul Nepomuceno a deschis scorul cu un şut imparabil, sub bară.

UPDATE / Petrolul - Flamurtari 0-0 (Min. 52) Teixeira a avut cea mai mare ocazie a ploieştenilor. După ce a trecut în dribling de mai mulţi albanezi, şutul său a fost respins în corner de un fundaş advers.

UPDATE / CFR Cluj - Jagodina 0-0. Vasile Miriuţă foloseşte următoarea echipă: Felgueiras - Susici, Larie, Rada, Lopes - Muniru, Monroy - Deac, Negruţ, F. Costea - Ogbu

UPDATE / Petrolul - Flamurtari 0-0 (pauză). "Lupii" au făcut o primă repriză slabă, în care singurele ocazii notabile au fost şuturile de la distanţă ale lui Mutu şi Albin.

UPDATE / Petrolul - Flamurtari 0-0. Răzvan Lucescu a trimis pe teren următoarea formulă de echipă: Pecanha - Alcenat, Geraldo, Hoban, Fanchone - L. Marinescu, De Lucas - Albin, Mutu, Teixeira - Tamuz.