Liga Campionilor: Real Madrid, "îngropată" de portar! Alte rezultate

Faza la care portarul Navas a greşit, iar Borussia a înscris

Etapa a doua din grupele Ligii Campionilor a debutat marţi seară, cel mai aşteptat duel fiind de departe cel de la Dortmund, unde Borussia a primit vizita campioanei Europei, Real Madrid.

"Galacticii" au reuşit să deschidă scorul prin Ronaldo, însă eforturile jucătorilor spanioli au fost năruite în finalul primei reprize de o gafă a portarului Keylor Navas. Costaricanul a respins o minge uşoară în coechipierul Varane, iar Aubameyang a avut de îndeplinit o simplă formalitate. În repriza a doua, Realul a marcat din nou, prin acelaşi Varane, dar Borussia a smuls un egal în ultimele minute.

Rezultatele înregistrate marţi seară în Liga Campionilor:

Grupa E

AS Monaco - Leverkusen 1-1 (Glik 90+4 / Chicharito 74)

ŢSKA Moscova - Tottenham 0-1 (Son 71)

Grupa F

Borussia Dortmund - Real Madrid 2-2 (Aubameyang 44, Schurrle 87 - Cristiano Ronaldo 16, Varane 68)

Sporting Lisabona - Legia Varşovia 2-0 (Ruiz 28, Dost 37)

Grupa G

FC Copenhaga - FC Bruges 4-0 (Denswil 54 - autogol, Delaney 64, Santander 69, Jorgensen 90+2)

Leicester - FC Porto 1-0 (Slimani 25)