Îi surâde norocul? Chiricheș, la debutul în acest sezon al Ligii Campinilor

Românul a greşit grav în înfrângerea cu Atalanta, scor 1-2, şi albaştrii s-au oprit în sferturiFoto Click!

Presa italiană scrie că fundaşul Vlad Chiricheş ar putea fi titular în meciul pe care echipa sa Napoli îl va disputa în această seară pe teren propriu, cu formaţia ucraineană Şahtior Doneţk, în etapa a V-a a Grupei F a Ligii Campionilor.

Vlad Chiricheș a prins puține jocuri  pentru Napoli în acest sezon. A fost mai mereu rezervă în meciurile din Serie A - are doar patru apariţii în 12 etape- iar în Liga Campionilor nu a  ”bifat” nici un minut în acest sezon.  Lucrurile se pot schimba azi!

Căpitanul naţionalei României ar putea profita de absenţa senegalezului Kalidou Koulibaly, suspendat pentru acest meci. Antrenorul Maurizio Sarri se gândeşte să-l folosească pe Chiricheş din primul minut, în pereche cu spaniolul Raul Albiol, în centrul defensivei.

Meciul Napoli - Şahtior este programat diseară, de la ora 21.45.