Hagi, mulțumit cu un punct:”Concordia ne-a dominat”!

Gică Hagi
Gică Hagi

Antrenorul echipei FC Viitorul, Gheorghe Hagi, s-a arătat mulțumit de remiza din meciul cu formaţia Concordia Chiajna, deoarece jucătorii săi au revenit după ce au fost dominaţi din toate punctele de vedere în prima repriză.

Viitorul a terminat la egalitate, 2-2, cu Concordia, în deplasare și rămâne pe locul doi în campionat. Golurile gazdelor au fost marcate de Giurgiu '13 din penalti şi Pena '84, în timp ce pentru oaspeţi au înscris Chiţu '32 şi Nicoliţă '68.

”Până să devenim o echipă foarte puternică, mai avem de învăţat. Important este că avem 37 de puncte în momentul de faţă, suntem mulţumiţi. I-am felicitat pe băieţi în vestiar, pentru că a fost un meci greu. Am revenit după ce am fost dominaţi din toate punctele de vedere în prima repriză, nu am de ce să nu fiu mulţumit. Era normal să ţinem de rezultat în ultimele minute. Puteam să terminăm meciul la 2-1, am avut ocazii clare, dar un punct nu e rău. Eu personal sunt mulţumit", a spus Hagi la Dolce Sport.