Golubovic, prima victimă a celor de la Manchester City! A urmat echipa

Golubovic a avut de tras de pe urma meciului cu Manchester CityFoto: sportpictures.eu

Steaua a pățit-o în meciul de marți, 16 august, cu Manchester City! Și în tribune, dar și pe teren. Înainte ca echipa din Ghencea să piardă partida (0-5), Golubovic a fost prima victimă a engleziol.

Bojan Golubovic a rezistat doar 9 minute nevătămat în teren. A ieșit ca lovit de tanc, cu un ochi și pometele umflat. La o săritură la cap cu Fernandinho, bosniacul a fost lovit din greșeală de brazilian. Pometele i s-a umflat rapid și, cu toate eforturile celor din echipa medicală a Stelei, atacantul a trebuit să evolueze în prima repriză cu vederea încețoșată și cu dureri.

La pauză, Reghecampf nu a mai vrut să riște și, la sfaturile medicilor, l-a schimbat pe Golubovic cu Alexandru Tudorie.