Gol de 3 puncte! Florin Andone, decisiv pentru Deportivo

Atacantul lui Brighton nu va reintra încă în programul echipei mari şi mai are până la debutul în Premier LeagueFoto Click!

Atacantul român Florin Andone a marcat al doilea său gol din acest sezon al campionatului Spaniei, reuşită cu care Deportivo La Coruna a luat toate cele trei puncte în meciul de pe teren propriu cu Getafe (2-1).

Pentru a doua oară la rând, tehnicianul Pepe Mel l-a ţinut rezervă pe Andone, românul intrând în joc în minutul 67, la scorul de 1-1.

Cu trei minute înainte de final, internaţionalul nostru a făcut o preluare norocoasă în careu şi l-a învins pe portarul advers cu un şut plasat.

În urma acestei victorii aduse de Andone, Deportivo a ieşit deocamdată din zona retrogradării, având şapte puncte după şapte etape.

La Deportivo a evoluat şi portarul Costel Pantilimon, care nu poate fi învinovăţit la golul marcat de Getafe.