FCSB a câștigat restanța cu Farul

Victoria de la Ovidiu a dus FCSB pe locul 2 în clasamentFOTO: Sportpictures.eu

FCSB a învins cu scorul de 1-0 pe Farul la Ovidiu după un autogol. Partida a fost restanță din etapa a 13-a.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Grameni, în proprie poartă, în minutul 13.

După partidă, antrenorul bucureștenilor, Edi Iordănescu a declarat că victoria este de necontestat.

“Suntem într-o perioadă bună, în ciuda obstacolelor pe care le-am avut, problemele cu covidul... Este o victorie de necontestat. Echipa a muncit foarte mult, a alergat, am arătat o organizare defensivă foarte bună şi am avut momente bune când am avut mingea. Sunt bucuros pentru băieţi, pentru noi toţi şi pentru suporterii noştri. Căpătăm o identitate de echipă care ştie să muncească. Am avut ocazii importante, am fost blocaţi în situaţii clare de gol. Este o chimie totală între mine şi băieţi, sunt băieţi foarte talentaţi, inteligenţi şi cu dorinţă de performanţă. Secretul este munca. Să fim mai maturi, mai puţin copii în gândire. Budescu a reuşit în câteva minute momente de excepţie”, a spus Iordănescu la Digi Sport.