De 101 ori Ronaldo. Portughezul a realizat un record uriaş după jocul cu francezii

Ronaldo, Icardi şi Salah au marcat câte patru goluri în porţile lui Girona, Sampdoria şi WatfordFoto Click!

Real Madrid a transformat dubla cu francezii lui Neymar în cel mai important moment al sezonului şi în tur a ieşit bine. Spaniolii au câştigat cu 3-1 pe Bernabeu, iar “Boss” a strălucit din nou. Cu cele două reuşite, Ronaldo a bifat două recorduri.

Penalty-ul transformat ciudat în minutul 45, cu mingea lovită din aer după ce tropăiala cu stângul a portughezului a ridicat-o de la pământ, a fost reuşita cu numărul 100 pentru Cristiano Ronaldo în tricoul Realului, în Liga Campionilor. CR7 a devenit primul jucător din istorie care reuşeşte această performanţă, iar reuşita cu genunchiul, din minutul 83, nu a făcut decât să ridice ştacheta recordului puţin mai sus şi mai greu de atins. Pe lângă aceste 101 goluri bifate pentru Real, portughezul mai are 18 în tricoul lui Manchester United. De asemenea, împotriva PSG-ului, Ronaldo a urcat la cota 11 în ceea ce priveşte golurile marcate în actualul sezon de Liga Campionilor, acesta reuşind să înscrie în fiecare dintre cele 7 partide. Starul spaniolilor a început grupele cu două dublă în poarţile celor de la Nicosia şi Dortmund, i-a înscris apoi câte un gol lui Tottenham tur-retur, apoi a marcat din nou o dublă în Cipru, pentru a încheia cu gol şi în returul cu Borussia. Cel mai bun marcator al serii de miercuri în Liga Campionilor a fost însă senegalezul Sadio Mane, care a marcat un hattrick în victoria cu 5-0 a lui Liverpool la Porto.