Ce rușine pentru Moți și Prepeliță! Au fost eliminați din Liga Campionilor de moldovenii de la Orhei!

Cosmin Moţi s-a achitat bine de sarcini în faţa lui James Rodriguez, unul dintre atacanţii de la Real MadridFoto: Gulliver/ GettyImage

Echipa Ludogoreţ Razgrad, cu Andrei Prepeliţă şi Cosmin Moţi titulari, a fost eliminată azi în turul doi preliminari al Ligii Campionilor, după ce a fost învinsă de formaţia Milsami Orhei, cu scorul general de 3-1.

Ludogoreţ a fost învinsă cu scorul de 1-0, săptămâna trecută, pe teren propriu, iar azi a pierdut, scor 1-2, pe terenul echipei Milsami Orhei.

Pentru Milsami au marcat marţi G. Andronic '26 şi Racu '89, iar pentru Ludogoreţ a înscris Wanderson '25.

Cosmin Moţi a fost integralist la Ludogoreţ, iar Prepeliţă a jucat până în minutul 63. La Milsami, Cristian Bud a jucat până în minutul 87, fiind înlocuit cu Racu.

Din minutul 73, Milsami a evoluat cu un jucător mai puţin, după ce Cojocari a fost eliminat.

În turul trei, Milsami va juca în compania învingătoarei din meciul dintre KF Skënderbeu (Albania) şi Crusaders FC (Irlanda de Nord), în tur 4-1.

Sezonul trecut, Ludogoreţ a jucat în grupele Ligii Campionilor, după ce a trecut în play-off-ul competiţiei de Steaua.