Ce i-au spus fotbaliștii Barcelonei lui Veratti în momentul ce părea a fi decisiv pentru calificarea PSG-ului

Marco Veratti mai are puțin și plânge. Este momentul când arbitrul partidei dictează al doilea penalty pentru Barcelona. Neymar a înscris de la punctul cu var pentru 5-1 și două minute mai târziu, Sergi Roberto marca golul decisivGetty Images

Barcelona - PSG retur 6-1, tur 4-0 | Marco Veratti, mijlocașul central al lui PSG, a dezvăluit ce i-au spus fotbaliștii Barcelonei în timpul partidei, imediat după ce Cavani a marcat golul de 3-1.

PSG s-a impus în tur cu 4-0, însă nimeni nu avea să bănuiască umilința de pe Camp Nou. Barcelona revenit nesperat și s-a impus cu 6-1, trei dintre goluri fiind marcate în ultimele cinci minute!

La scorul de 3-1, stabilit în minutul 62 după reușita splendidă a lui Cavani, PSG era în cărțile pentru calificare. Barcelona mai avea nevoie de încă trei goluri pentru a trece mai departe, așa că parizienii erau din nou marii favoriți. „După ce a înscris Cavani ne-am mai liniștit. Vorbeam pe teren cu fotbaliștii Barcelonei și îmi spuneau că totul se terminase. Să iei, apoi, trei goluri în cinci - șase minute este inexplicabil. Este un meci pe care nu o să-l uit niciodată. Este o lecție severă din care trebuie să învățăm cu toții!”, a spus Veratti pentru L'Equipe.

simeon stalpnicul png

Emery începuse să plângă după golul decisiv marcat de Sergi Roberto

Fotbal

Așa arată chipul unui om pierdut: cum a scăpat calificarea din mâini Unai Emery (PSG)

barcelona bucurie liga campionilor

Bucuria barcelonezilor după golul calificarii

Fotbal

Barcelona a reușit minunea în Liga Campionilor! A întors de la 0-4!

Înregistrează-te în Star Manager, liga virtuală a fotbalului european! Alege-i pe cei mai buni 11 jucători și du-ți echipa spre glorie! Poți să câștigi unul din marile trei premii puse în joc. Click aici!