Aici poţi vedea în reluare dramatica victorie a României cu Danemarca!

Interul stânga în vârstă de 27 de ani a realizat şi o performanţă individuală la acest turneu finalFoto Click!

Echipa naţională de handbal feminin a României s-a calificat în semifinalele Campionatului Mondial din Danemarca, după ce a învins, miercuri, la Herning, cu scorul de 31-30 după prelungiri, reprezentativa ţării gazdă, şi va întâlni selecţionata Norvegiei în penultimul act al competiţiei.

Înregistrarea integrală a partidei şi dramatismul ultimelor minute pot fi retrăite aici:

Marcatoarele echipei României au fost Neagu 15 goluri, Brădeanu 5, Manea 3, Nechita 3, Buceschi 3, Ardean-Elisei 2, iar pentru Danemarca s-au remarcat L. Jorgensen 5 goluri, Hansen, tot 5.