Cristian Tudor Popescu a demisionat de la Gândul. Ce spune jurnalistul despre decizie

Ultima actualizare:

    Cristian Tudor Popescu a demisionat de la GândulFoto: Arhiva personală
Cristian Tudor Popescu a demisionat de la GândulFoto: Arhiva personală

Cristian Tudor Popescu a anunţat miercuri (29 iulie) că a demisionat de la publicaţia Gândul, unde ocupa funcţia de editorialist. El a declarat că nu va mai colabora alte ziare. Tot miercuri şi redactorul şef al publicaţiei şi-a dat demisia.

Cristian Tudor Popescu a declarat, miercuri, că a demisionat de la publicaţia Gândul şi că nu are planuri să colaboreze cu alt ziar. 

„Am demisionat pentru că în actuala formulă Gândul nu mai are nevoie de mine. Nu voi colabora cu alte ziare, Gândul a fost ultimul. Voi scrie pe Facebook, pe blog, voi vedea în ce formulă”, a spus jurnalistul, pentru evz.ro. 

Cristian Tudor Popescu colaborează cu Digi 24, iar surse din cadrul televiziunii au declarat că nu este exclus ca această colaborare să se extindă. 

„Sunt în vacanță. Nu am gânduri de astea. Până în septembrie nu voi face nimic”, a spus CTP. 

Tot miercuri şi Florin Negruţiu, redactorul şef al Gândul, a anunţat că va părăsi publicaţia: "Ultima săptămână ca redactor șef la ziar. Mulțumesc, Gândul, pentru tot!", a scris jurnalistul pe Facebook.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
Stres la locul de munca jpg
image png
Athos Salomé, foto Pinterest jpg
femeie masina de spalat freepik jpg
bloc gara de nord jurnalul jpg
image png
spanac care trimite e mailuri 1  sursa   Shutterstock jpg
index (1) webp
image
actualitate.net
image
actualitate.net