Concurent la preselecțiile naționale Eurovision 2017, ironizat pe Internet: "E o glumă!"

Ultima actualizare:

    Dorel Giurgiu, unul dintre concurenții de la preselecțiile naționale Eurovision 2017Foto: captură foto/Youtube
Dorel Giurgiu, unul dintre concurenții de la preselecțiile naționale Eurovision 2017Foto: captură foto/Youtube

Unul dintre concurenții care s-au prezentat la preselecțiile naționale de la Eurovision de anul acesta a stârnit amuzamentul tuturor celor care l-au văzut, atât la televizor, cât și pe Youtube, unde a fost ironizat de internauți.

Numele lui este Dorel Giurgiu și a interpretat pe scenă, în studioul 3 al TVR melodia „Be Strong!”. Prestația sa a ajuns inclusiv în spațiul online, unde a strâns peste 130.000 de vizualizări. Desigur, comentariile mai mult sau mai puțin răutăcioase nu au lipsit și denotă o oarecare confuzie din partea auditoriului, căruia nu i-a venit să creadă că este un participant la un concurs de talie europeană.

„Pentru că Soros l-a plătit“, „Finlanda a trimis oameni cu sindromul Down, de ce noi n-am trimite unul cu retard?“, „Ce sezon şi episod din Las Fierbinţi e ăsta?“, „Glumiţi? E cea mai enervantă performanţă! Trebuie să fie o glumă! E o glumă!“, „Nu ştiţi să apreciaţi adevăratul talent!“, „Bă, băiatule, cine ţi-a dat drumul de la balamuc? Chiar aşa a ajuns concursul ăsta pentru români, bătaie de joc?“, au fost câteva dintre comentarii.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
Petru cel Mare. Portret de Paul Delaroche (© Wikimedia Commons)
profimedia 0842192965 824x469 jpg
1 uleiuri esentiale 1 jpg jpeg
alcool ficat jpg
62602650 jpg
scumpiri, foto shutterstock jpg
sfantul vasile jpg
image png
image
actualitate.net
image
actualitate.net