Au mâncat la cantină și au ajuns la spital

Ultima actualizare:

    Școlarii îmbolnăviți învață la Colegiul Tehnic ”Azur”
Școlarii îmbolnăviți învață la Colegiul Tehnic ”Azur”

Au mâncat de prânz la cantina școlii, iar apoi au ajuns la spital. Opt elevi s-au intoxicat de la alimentele posibil alterate.

Școlarii de la Colegiul Tehnic ”Azur”, din Timişoara, au început să se simtă rău, ieri, și le-au spus inspectorilor de la protecția consumatorilor că mâncarea avea un gust ciudat, potrivit România TV. Rând pe rând, cei opt elevi au acuzat greţuri şi dureri de burtă și au fost duși la spital. Cinci dintre ei, în stare mai gravă, au rămas internaţi pentru a fi supravegheaţi. Direcţia de Sănătate Publică a prelevat probe din mâncare și a început deja o anchetă pentru a afla care este sursa intoxicaţiilor.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
vin pexels jpg
marturiile emotionante ale fetitei din romania care a primit o scrisoare de la papa leon ei sufera foarte tare raman fara parinti 1034292 jpg
Dr  Vlad Ciurea, foto Facebook jpg
Bancnote lei bani FOTO Shutterstock jpg
BeFunky collage   2025 12 27T142503 234 jpg
Turiştii au luat cu asalt pârtiile de pe Valea Prahovei. Foto: ADS
viscol jpg
copac cazul la Sinaia foto fb Meteoplus 2 jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net