Cel mai mare restaurant McDonald's se deschide vara asta și va avea 2.000 de angajați

Ultima actualizare:

Pe parcursul Jocurilor Olimpice se estimează că restaurantul va fi vizitat de trei milioane de oameni şi va vinde peste 50.000 de Big Mac şi 180.000 de porţii de cartofi prăjiţi.

Locaţia cu o suprafaţă de peste 3.000 de metri pătraţi este construită din materiale reciclabile şi va avea două etaje.

image

Pentru joburile oferite de McDonald's în trei locaţii pe perioada Jocurilor Olimpice au aplicat 12.000 de oameni, care au fost supuşi unor teste de politeţe, de manevrare a burgerilor şi de prăjire a cartofilor, informează Mediafax.

McDonald's a început colaborarea cu Jocurile Olimpice în 1968, iar în 1976 a devenit sponsor oficial al concursului. Ediţia din acest an a Jocurilor Olimpice va fi a noua la care McDonald's este restaurantul oficial şi singurul brand de alimente care hrăneşte atleţii.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
Mirabela Grădinaru FOTO Profimedia
index webp
Printul William, foto Shutterstock jpg
piftie de cocos jpg
bangkok shutterstock 1908221836 jpg
struguri jpg jpeg
uleiuri pentru gatit jpeg
image png
image
actualitate.net
image
actualitate.net