Paula Seling va cânta pentru soldații americani 

Ultima actualizare:

    Paula şi Florin  Vasilică au  pregătit un  program de  muzică  populară
Paula şi Florin Vasilică au pregătit un program de muzică populară

Paula Seling și Florin Vasilică, împreună cu Grupul Teleormanul, continuă turneul național «In memoriam Liviu Vasilică».

Cei doi artiști vor cânta, de această dată, în localitatea constănțeană Mihail Kogălniceanu, pe 7 septembrie. Cei doi vor avea de susținut un inedit recital, chiar în fața soldaților americani din zonă, pentru care vor interpreta, în manieră proprie, piesele regretatului interpret de muzică populară Liviu Vasilică. Aceștia îi vor avea alături și pe Carmen Rădulescu, Eusebiu Gafița și Denisa Trofin. Turneul a început pe 24 august, la Râșnov, acolo unde au răsunat, în aer liber, cele mai frumoase melodii populare, pe care le interpreta Liviu Vasilică. De altfel, în octombrie, se împlinesc 10 ani de la trecerea în neființă a marelui nostru artist.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Design fără titlu (7) png
banner post negru png
cheloo jpeg
Banner Irinel Columbeanu
reese witherspoon rochie roz profimedia jpg
banner cornel pasat jpg
Mai face Carmen Negoiță vacanțe cu cei doi copii?
Xonia și-a vizitat părinții în Australia
image
image