Alexandru Arşinel: „Sper să nu mă aresteze acum!”

Ultima actualizare:

    Alexandru Arşinel
Alexandru Arşinel

Actor şi manager al Teatrului Constantin Tănase, Alexandru Arşinel (76 de ani) îşi doreşte să nu se răsfrângă şi asupra lui publicitatea negativă de care are parte Gabriel Oprea, cel care l-a deteminat pe maestru să intre în UNPR.

„Sper să nu mă aresteze acum şi pe mine! Nici o clipă nu am de ce să mă tem că aş fi făcut ceva în neregulă. Am intrat în UNPR pentru că domnul Oprea a fost singurul care m-a ajutat într-o problemă cu teatrul, după ce am bătut pe la mai multe uşi. Mi-a plăcut de dumnealui că este un om serios, că are o ţinută milităroasă, care mie îmi place”, a declarat Arşinel pentru Click! Actorul s-a înscris în UNPR la jumătatea lunii octombrie 2015.

Gabriel Oprea a căzut în digraţia publicului la finele anului trecut, când a murit unul dintre poliţiştii din coloana oficială care îl însoţeau. Subinspectorul Bogdan Cosmin Gigină (28 de ani) de la Brigada Rutieră a Capitalei a murit la spital, pe 20 octombrie 2015, după ce a căzut cu motocicleta într-o groapă de pe bulevardul Ştirbei Vodă din Capitală, în timp ce asigura deplasarea coloanei oficiale a lui Gabriel Oprea, pe atunci ministru al Afacerilor Interne.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
BeFunky collage   2026 02 07T202120 178 jpg
Anca Dumitra, foto Instagram jpg
Florin Dumitrescu, foto Instagram jpg
Anca Lungu, Andreea Berecleanu, foto Instagram  jpg
Theo Rose, Simona Halep, foto Instagram, arhiva jpg
Surorile Ana si Elena Gheorghe, sursa foto Instagram jpg
pescobar instagram jpg
Dan Negru, foto Facebook jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net