Prof.dr. Mircea Beuran: "Teo Trandafir va fi operată"

Ultima actualizare:

Astfel, ziariştii de la Ring au obţinut o declaraţie de la Medicul Mircea Beuran, şeful Clinicii de Chirurgie a Spitalului Floreasca din Capitală. Acesta a declarat că Teo va fi operată având în vedere complicaţia apărutî la scurt timp înainte să fie externată din spitalul austriac.

CITEŞTE ŞI

Teo Trandafir se simte din nou rău!

Doctorul Ion Uţă despre celebra lui fiică:  «Gata, Teo este bine, chiar foarte bine!»

Un prieten, despre Teo: «Sigur s-a îmbolnăvit de la pastilele de slăbit»

Prof.dr.Mircea Beuran este doctor în ştiinte medicale. Din experienţa sa, el a dat un diagnostic destul de alarmant pentru Teo.

"Pseudochistul, localizat în interiorul sau în jurul pancreasului, are perete inflamator care îl individualizează faţă de ţesuturile din jur. Complicaţia se poate rezolva. Dacă nu apar alte necroze, se aşteaptă maturarea peretelui, după care se poate încerca drenarea lichidului din acesta, dar, cel mai probabil, Teo va fi operată. Cred că medicii austrieci i-au făcut periodic cultura de germeni din sânge, urină şi plămâni pentru a vedea ce a dus la infecţie: bacterie, fungi etc. Dacă nu, categoric vor recolta la operaţie şi vor trimite la analiză pentru că impactul chirurgical asupra organismului depinde de natura germenilor" a declarat domnul doctor Beuran, potrivit Ring.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
planta png
b00aa6d4 b2d5 4cc7 9bb4 f512fa2221d7 png
image png
image png
politisti jpg
image png
pexels irrabagon 35409287 jpg
image png
image
image