Nicole Kidman recunoaşte că şi-a făcut injecţii cu Botox

Ultima actualizare:
Google Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

Actriţa câştigătoare a premiului Oscar a recunoscut că a făcut injecţii cu Botox, însă a insistat că acum nu îl mai foloseşte pentru că nu a fost mulţumită de rezultate, relatează Mediafax.

Nicole nu a fost singura nemulţumită de rezultatele operaţiilor cu această substanţă. În 2008, un expert în chirurgia estetică a declarat că actriţa este atât de plină de Botox încât dă o reputaţie proastă substanţei.

Nicole Kidman, în vârstă de 43 de ani, a făcut această mărturisire într-un interviu pentru o revistă germană.

"Am încercat o mulţime de lucruri, dar în afară de exerciţiile fizice şi diete, majoritatea nu ajută la nimic", a declarat actriţa.

"Am încercat chiar şi Botox, însă nu mi-a plăcut aspectul feţei mele după aceea. Acum nu îl mai folosesc şi îmi pot mişca din nou fruntea", spune Kidman. Declaraţiile ei anterioare pe această temă erau: "Sunt complet naturală. Nu am nicio intervenţie la faţă sau în altă parte a corpului".

Nicole Kidman a devenit cunoscută în 1995, cu filmul "Pe viaţă şi pe moarte", în regia lui Gus Van Sant. A câştigat aprecierea criticilor pentru rolul Isabelei Archer din filmul "Portretul unei doamne" (1996), o adaptare a romanului lui Henry James. Kidman a jucat în filme cu buget mare, precum "Pacificatorul" (1997), alături de George Clooney şi Marcel Iureş, dar şi în comedii romantice, precum "Ce vrăji au mai făcut fetele" (1998), alături de Sandra Bullock.

În 1999, Kidman a jucat în "Cu ochii larg închişi", în regia lui Stanley Kubrick, iar în 2001, a interpretat rolul curtezanei din musicalul "Moulin Rouge!", care i-a adus Globul de Aur şi o nominalizare la premiul Oscar pentru cea mai bună actriţă. Actriţa australiană a câştigat Globul de Aur, premiul BAFTA şi premiul Oscar pentru rolul din filmul "Orele" (2002).



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Niole Kidman  foto   Profimedia jpg
conchita wurst foto reuters
Loredana Groza, foto Instagram  jpg
rares cojoc andreea popescu instagram jpg
De ce alege Cătălin Botezatu să meargă în Egipt, acolo unde a fost deja de peste 30 de ori
gabriela cristea (1) jpg
lady victoria hervey cannes 2026 gettyimages jpg
dino muradian instagram jpg
image
image