O jucătoare de tenis a ţipat la arbitru pentru că nu i-a pronunţat numele corect! VIDEO

Ultima actualizare:

Probabil este pentru prima dată când o femeie se înfurie pe un bărbat pentru că îi spune ce este "spelndidă". Asta i s-a întâmplat nemţoaicei Julia Goerges, chiar la Wimbledon în turul doi, în plin meci împotriva Mathildei Johansson.

După ce arbitrul central Graeme Jones a numit-o în toate felurile de la începutul partidei, dar în special spunându-i "Superba", sub chicotelile publicului, Julia s-a enervat şi a ţipat la acesta: "Ai nevoie de ochelari! Este pentru prima dată când ai deschis gura şi mi-ai anulat gratuit o minge de set. Mai mult, învaţă cum să-mi pronunţi numele corect!", a spus numărul 16 mondial în clasamentul WTA.

Glumele referitoare la numele ei au fost multe de-a lungul timpului, unii dintre ei spunându-i "Gorgeous" pentru fizicul ei atractiv, iar alţii din cauza  pronunţării asemănătoare între cele două cuvinte.

Julia Goerges s-a calificat în turul trei la Wimbledon, după ce a învins-o joi pe  Mathilda Johansson cu 7-6, 6-2. Ea va juca vineri, împotriva slovacei Sominik Ţibulkova.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Serban Cotirlan bust jpg
sabrina voinea cosr8 jpg
Gica Hagi alaturi de staff jpg
Nadia paralele montreal 1976 jpg
Florin Pirvu dedica victoria sotiei decedate jpg
Gigi Becali e pe lista neagră a stiliștilor foto: Facebook
sorana cirstea bucurie jpg
PSG castigatoare Liga Campionilor jpg
image
image