Procuratura din Palermo cercetează jefuirea unei case... de pe Facebook

Ultima actualizare:

Deşi procuratura din Palermo este îngropată de dosare penale deschise mafiei şi altor infractori locali, a fost constrânsă să continue o anchetă legată de dispariţia mobilierului virtual dintr-un joc. Ştirea a fost publicată astăzi pe pagina electronică a buletinului de ştiri TGCOM şi nu e o glumă.

Paola Letizia (44 de ani) din Palermo, angajată a Registului Auto a înaintat o plângere poliţiei din localitate pentru că i-au dispărut atât mobilierul cât şi obiectele de decor din jocul „Pet Society”. Acesta rulează pe platforma socială, Facebook, foarte populară în Italia.

Procurorul însărcinat cu acest caz a cerut arhivarea cazului, dar avocaţii femeii s-au opus. Astfel, judecătorul desemnat pentru ancheta preliminară (GIP) a decis continuarea anchetei, în conformitate cu articolul 615 din Codul Penal italian, referitor la intruziunea în viaţa privată.

Află doar pe adevarul.it ce au furat hoţii din casa de pe Facebook



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
copac jpg
romani spania morti jpg
italia png
un roman a ajuns in siberia la 50 grade cu o masina veche de 26 de ani 1055833 jpg
Nicolae Ceauşescu (© „Fototeca online a comunismului românesc”)
bird jpg
crampe musculare jpg
image png
image
image