VIDEO Vopseaua de păr a desfigurat-o. Imagini terifiante

Ultima actualizare:

    Faţa lui Jo Thomson a fost desfigurată din cauza vopselei de părFoto: Captură Youtube
Faţa lui Jo Thomson a fost desfigurată din cauza vopselei de părFoto: Captură Youtube

Jo Thomson, în vârstă de 39 de ani, a încercat să îşi vopsească părul singură, acasă. Din păcate, femeia din Marea Britanie a fost la un pas de moarte din cauza unei reacţii alergice.

Femeia a spus că a urmat toate instrucţiunile de pe cutie şi că nu era pentru prima dată când îşi vopsea părul, dar până acum o făcuse doar la salon. Reacţia a fost atât de puternică, încât i-a ars scalpul, dar şi toată faţa. Vederea i-a fost şi ea afectată.

Faţa i-a fost arsă
Faţa i-a fost arsă

''A fost cea mai mare greşeală pe care puteam să o fac. Aproape că am murit, iar chipul meu arăta precum cel al unui monstru. Şi acum îmi este teamă să mă machiez, iar de ieşit din casă nu mai ies singură. Nici pe prietenele mele care sunt machiate nu le îmbrăţişez de teamă să nu fac o nouă alergie'', a mărturisit Jo, potrivit Daily Mail.

O lună de zile, aceasta nu a ieşit deloc din casă. Atât a durat până când umflăturile şi rănile s-au retras. Din fericire, Jo nu a orbit, dar a dobândit în schimb o sensibilitate la razele solare.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
telefon, foto shutterstock jpg
nunta, foto shutterstock jpg
ambulanta, foto shutterstock jpg
ritae fondue 709713 jpg
5 tipuri de vin rosu pe care toata lumea trebuie sa le stie size1 jpg
festivalul penisului japonia profimedia (1) jpg
Alergii FOTO Shutterstock jpg
Fratii TATE revin în România 003 INQUAM Photos Eduard Vinatoru jpg
image
image