Un băieţel indian, în vârstă de un an, are 34 de degete!

Ultima actualizare:

"Am fost aşa fericită când am născut. E primul nostru copil. Când am văzut că are mai multe degete decât e normal, am fost şocată, apoi ne-am spus că este un copil special", a povestit mama băieţelului. Micul indian suferă de polidactilie, o malformaţie congenitală.

Părinţii au citit pe internet despre boala odraslei sale, iar un prieten le-a transmis că Akshat Saxena este deţinătorul recordului la numărul degetelor. "El ne-a spus că în China mai era un băiat de 6 ani, care avea «doar 31 de degete» şi ne-a determinat să trecem datele copilului pe internet", a mai spus mama.

Copilul a suferit după omologarea recordului o operaţie de reducere a numărului degetelor, care a durat 6 ore. Acum, Akshat este un băieţel normal, cu 5 degete la fiecare extremitate a membrului.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
image png
lumanare craciun pexels1 jpeg
Handa  jpg
image png
image png
Josephine Cochrane jpg
kate middleton charlotte duet captura video jpg
STRAUA DE LA BETLEEM jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net