Peru: Sute de biciclişti au protestat în pielea goală - VIDEO

Ultima actualizare:

    Captură video
Captură video

Aproximativ 500 de biciclişti îmbrăcaţi sumar sau dezbrăcaţi au pedalat, ieri, pe străzile capitalei statului Peru, Lima, ca să-şi arate nemulţumirea faţă de condiţiile pe care trebuie să le îndure în trafic.

Protestatarii susţin că mii de persoane au fost ucise din cauza modului haotic în care conduc şoferii. De aceea mulţi dintre ei au scandat lozinci şi au mers cu bicicletele pe principalele bulevarde din Lima, pe o rută de 11 kilometri, informează bbc.co.uk."Acesta este corpul nostru. Cu el noi ieşim pe străzi. Nu avem o maşină care să ne protejeze", a declarat Octavio Zegarra, organizatorul evenimentului.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
alunite jpg
image png
image png
Turnul Eiffel (foto: Pixabay)
Ospătar  Foto Freepik com jpg
george simion ilinca simion dezbatere 8 mai FOTO Profimedia
muncitori renovare foto pexels jpeg
legume shutterstock1 jpeg
image
image