Dezvăluiri şocante în cazul lui Behring Breivik: «Vroiam să ucid tot Guvernul norvegian!»

Ultima actualizare:

"Obiectivul primar era acela de a ucide tot Guvernul norvegian, inclusiv pe premier", a declarat extremistul de dreapta în a patra zi a procesului său.

Anders Behring Breivik a declarat marţi în faţa judecătorilor că ar relua masacrul comis la 22 iulie, când a ucis 77 de persoane.

"Da, aş face-o din nou", a afirmat el în cea de-a doua zi a procesului său, adăugând că adolescenţii ucişi pe insula Utoeya nu erau "copii nevinovaţi" şi că pentru el, a-şi încheia viaţa în închisoare sau a muri pentru poporul său constituie "cea mai mare onoare".

Anders Behring Breivik a început să depună mărturie, în cea de a doua zi a procesului în care este judecat pentru masacrarea a 77 de persoane pe 22 iulie în Norvegia.

Acestuia i s-a permis să citească o declaraţie pregătită anerior. Breivik a început prin a spune că şi-a "temperat retorica intervenţiei" de dragul victimelor.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
mistletoe 1165096 1280 jpg
doctorita stefania szabo manolescu avea doar 37 de ani  foto facebook jpg
lina jpg
morti bacau webp
timi webp
pig 752557 1280 jpg
cortney bartholomew bradly bartholomew 121025 0d713cc461d345689f5c3afecfc5c5e7 webp
horoscop chinezesc, foto shutterstock jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net